Shkarko aplikacionin falas për zgjidhje të plota
Vlerësuar 4.8 ★ në App Store dhe Google Play · 100,000+ shkarkime
Ushtrimet e këtij mësimi
5 ushtrime
- Ushtrimi 1Për të ndërtuar një mur, 10 burra kanë nevojë për 8 ditë. Sa kohë do ju duhet 4 burrave për të ndërtuar të…
- Ushtrimi 2Një shportë e madhe me ëmbëlsira kushton 4.8 lekë dhe ka 200 gramë ëmbëlsira. Një shportë e mesme me…
- Ushtrimi 3Muret e një shkolle mund të lyhen nga 12 burra duke punuar 8 orë në ditë për 5 ditë. Sa ditë do ju duhet 10…
- Ushtrimi 4Më poshtë është një listë me përbërësit që duhen për të përgatitur biskota për 4 persona. Albana synon të…
- Ushtrimi 52.25 kg i një lloj proshute kushton 28.82 euro në Gjermani.
