Shkarko aplikacionin falas për zgjidhje të plota
Vlerësuar 4.8 ★ në App Store dhe Google Play · 100,000+ shkarkime
Ushtrimet e këtij mësimi
11 ushtrime
- Ushtrimi 1Pesë bileta kinemaje kushtojnë 350 lekë. Sa lekë kushtojnë 3 bileta?
- Ushtrimi 2Gjej pikën e mesit të segmentit
- Ushtrimi 3Gjej koeficientin këndor të secilës drejtëz. Gjej ekuacionin e secilës drejtëz.
- Ushtrimi 4Tabela e mëposhtme tregon çmimin e masave të ndryshme të rërës që përdoret për ndërtim. Ndërto një grafik me…
- Ushtrimi 52 grave u duhen 6 orë për të lyer nje4 klasë. Sa kohë u duhet 3 grave për të lyer të njëjtën klasë?
- Ushtrimi 6
- Ushtrimi 7A janë njësitë matëse të elektricitetit të përdorur dhe kostoja në përpjesëtim të drejtë? Trego punën që ke…
- Ushtrimi 8Çifto secilin grafik drejtvizor me ekuacionin përkatës.
- Ushtrimi 9Për secilin çift vlerash të
- Ushtrimi 10Mund të këmbeni gram (gr) me ons (oz) në receta të ndryshme gatimi. 1 oz = 28 gr Këmbe 2 oz, 3 oz, 4 oz me…
- Ushtrimi 11Si t'u duk puna në këtë kapitull në lidhje me grafikët drejtvizorë? Shpjego pse. Mendo për punën e bërë në…
